Jak zateplit fasádu zděného domu?

Napsal dne 02. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

Stavíte zděný rodinný dům? Blížíte se do finále a chybí vám už jen udělat fasádu? Poradíme, jak dát vašemu domu ten správný „kabát“ a usnadníme vám výběr barevné kombinace omítky.

Technologický postup zateplení fasády rodinného domu

 

Zateplení fasády rodinného domu musí být provedeno opravdu pečlivě, aby nedocházelo k tepelným únikům a zbytečným finančním ztrátám. V případě, že si necháváte stavět rodinný dům na klíč, pak můžete pustit všechny tyto starosti z hlavy a rozhodovat se pouze o barvě vašeho domu. Stavíte-li však dům svépomocí, pokusíme se vám nastínit, co vše je zapotřebí při zateplení fasády domu udělat. Základem je vždy suchý a pevný podklad, zbavený nečistot, který musíte ošetřit penetračním nátěrem. Po tomto kroku následuje montáž základních soklových lišt kolem obvodu domu. Pak začnete lepit lepicím tmelem fasádní izolant (polystyren, kamenná vlna, čedičová vlna, atd.). Fasádní izolant vždy lepte od spodu nahoru, ve vodorovných řadách. Desky poté ukotvěte talířovými hmoždinkami, upravte nároží, parapety a podhledy rohovými lištami. Přebruste celou plochu do roviny, plochu vytmelte krycí stěrkovou hmotou a do této hmoty vtlačte výztužnou tkaninu zvanou perlinku. Až bude vše důkladně suché, naneste další penetrační vrstvu, tentokrát jako podklad pro omítku. A nyní už zbývá jen osazení domu klempířskými prvky, jako jsou parapety, oplechování domu, zatmelení spár kolem oken a povrchová úprava domu, tj. výběr struktury omítky a barevné provedení domu.

Ulehčíme vám volbu barevného kabátu pro váš dům

 

Netušíte, jakou barvu pro svůj rodinný dům zvolit? Váháte nad světlými pastelovými barvami nebo uvažujete spíše o barvách sytějších? Pokud si nejste jisti tím, do jakých barev svůj dům obléknete, vyzkoušejte si zdarma program,  který vaše rozhodování usnadní. Uděláte si velmi rychle představu, jaká barva fasády bude k barvě oken, podhledů či barvě střešní krytiny nejvíce ladit.

Všechny námi postavené domy jsou ekonomické stavby.

Novinky
Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku na Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

Pořizujete si nové bydlení?

30. 11. 2012

Stavíte, kupujete nebo pronajímáte nemovitost? Poradíme vám, jak nenaletět a jak následně své vlastní bydlení zařídit! Více v článku na Pořizujete si nové bydlení?

O klimatizace je stále větší zájem

06. 11. 2012

Rostoucí zájem o klimatizace potvrzují nejen výrobci klimatizací, ale i jejich distributoři a prodejci. Klimatizace mají v dnešní moderní době celoroční využití. V létě si klimatizací můžeme vzduch ochladit, v zimě naopak přihřát. Lze tedy zjednodušeně říci, že klimatizace funguje v létě jako lednice a v zimě jako topení. Více v článku na O klimatizace je stále větší zájemBulletin Ekonomických staveb

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu