Jednoduchost, rychlost a čistota

Napsal dne 13. 04. 2011 uživatel lubos.skala

Pálené cihly,Porotherm EKO+ Profi Dryfix,Broušené cihly,tepelný odpor a tepelná akumulace stěny.

 

Jednoduchost, rychlost a čistota.

Při výstavbě rodinného domu si každý z nás položí určitě otázku, z jakého materiálu bude dům postaven. Pálené cihly, plynosilikátové tvárnice, vápenocementové bloky nebo dřevostavba?

Velice mě zaujal systém společnosti Wienerberger Porotherm EKO+ Profi Dryfix. Jedná se o systém přesných broušených cihel s minimální rozměrovou odchylkou, které jsou vyzdívány na zdící pěnu Dryfix. Odpadá tak míchání tepelně izolační malty, příp. nanášení lepidla. Tím, že se při vyzdívání nevyužívá tzv. mokrého procesu, je možné provádět práce i při nižších teplotách než u klasických maltových směsí. Pouze při zakládání první řady zdiva se využívá zakládací malta a první a druhá řada zdiva je vyzděna na zdící lepidlo, dále se pokračuje na zdící pěnu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o přesné zdění, je velký důraz kladen na založení první řady zdiva. Jak nivelita, tak celková rovinnost ložné plochy první řady jsou zárukou dobrého výsledku.

Systém samozřejmě poskytuje veškeré doplňkové cihly ( koncové, rohové,poloviční koncové).

Díky jednoduchosti celého systému je zaručena vyšší rychlost vyzdívání oproti klasickým metodám zdění.

Broušené cihly Porotherm 44 EKO+ Profi Dryfix jsou určené pro omítané jednovrstvé obvodové nosné i nenosné zdivo s velmi vysokými nároky na tepelný odpor a tepelnou akumulaci stěny.

Tento systém přináší až o 40% lepší tepelný odpor zdiva, což bezpochyby přináší úspory na vytápění objektu.

Výrobní receptura zdiva výrazně snižuje ekologické zatížení životního prostředí, systém nabízí dokonalé řešení lineárních tepelných mostů na styku s výplněmi otvorů, ideální spojení na pero a drážku,vysokou pevnost, ložnou spáru do 1 mm ( čistá a suchá stavba), vyzdívání do -5 stupňů, rozměry v modulovém systému, nízký odpor proti difuzi vodních par..

Dle mého názoru je toto systém současnosti i budoucnosti, který uspokojí každého stavebníka toužícího po domě z pálených cihel.

Čerpáno z porotherm.cz

Dejte přednost ekonomické stavbě.

Novinky
Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku na Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

Pořizujete si nové bydlení?

30. 11. 2012

Stavíte, kupujete nebo pronajímáte nemovitost? Poradíme vám, jak nenaletět a jak následně své vlastní bydlení zařídit! Více v článku na Pořizujete si nové bydlení?

O klimatizace je stále větší zájem

06. 11. 2012

Rostoucí zájem o klimatizace potvrzují nejen výrobci klimatizací, ale i jejich distributoři a prodejci. Klimatizace mají v dnešní moderní době celoroční využití. V létě si klimatizací můžeme vzduch ochladit, v zimě naopak přihřát. Lze tedy zjednodušeně říci, že klimatizace funguje v létě jako lednice a v zimě jako topení. Více v článku na O klimatizace je stále větší zájemBulletin Ekonomických staveb

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu