Novostavba nebo rekonstruovaný dům?

Napsal dne 06. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

Snem většiny lidí je mít vlastní domov. Pokud opomeneme bydlení v panelovém domě, nabízejí se nám dvě možnosti: postavit si vlastní zděný rodinný dům  nebo koupit starší a zrekonstruovat ho. Otázkou je, která z těchto variant je snadnější, rychlejší a finančně výhodnější.

 

Stavba zděného domu

U novostavby si můžete postavit takový dům, jaký si usmyslíte. Můžete rozhodovat o umístění vašeho domu, dispozičním řešení, vzhledu, stavebních materiálech či vybavení vašeho zděného domu. Stejně tak je to s pozemkem.  Pokud nejste limitováni penězi nebo nedostatečnou nabídkou pozemků v lokalitě, kterou upřednostňujete,  můžete  si zakoupit pozemek, jaký chcete. Máte tak zajištěno, že vaše nové bydlení bude vytvořeno plně k vaší spokojenosti. Výstavba však s sebou přináší více starostí s administrativou, projektováním, vyřizováním stavebního povolení a následnou kolaudací než rekonstrukce staršího domu. Výstavba zděného domu však trvá podstatně déle, než případná rekonstrukce.

Rekonstrukce staršího domu

Druhou variantou je koupě staršího domu a  jeho následná rekonstrukce. K hlavním výhodám této možnosti řadíme především to, že již víte, jak váš rodinný dům bude vypadat, že je umístěn v lokalitě s rozšířenou infrastrukturou, tedy v místě, kde je škola, školka, dětské hřiště, obchod, služby, ale také zpevněná komunikace, chodníky, pouliční osvětlení, vzrostlá zeleň, atd.  Stavíte-li totiž dům na zelené louce, většinou tato infrastruktura v dané oblasti ještě vybudována není.  Rekonstrukce rodinného domu se může zdát jako rychlejší a levnější varianta než je stavba nového rodinného domu, přesto však, než se pro tuto variantu rozhodnete, nechte prověřit celý dům, od základů až po střechu, včetně jeho statiky, aby finanční náklady na rekonstrukci nebyly vyšší než u stavby nového domu. Náklady  na vytápění, chod a údržbu u staršího rodinného domu budou určitě vyšší než u domu nového.


Ať už se rozhodnete pro novostavbu nebo rekonstrukci, vytvořte  si především spokojený domov.

Moderní dům musí být ekonomická stavba.

Novinky
Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku na Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

Pořizujete si nové bydlení?

30. 11. 2012

Stavíte, kupujete nebo pronajímáte nemovitost? Poradíme vám, jak nenaletět a jak následně své vlastní bydlení zařídit! Více v článku na Pořizujete si nové bydlení?

O klimatizace je stále větší zájem

06. 11. 2012

Rostoucí zájem o klimatizace potvrzují nejen výrobci klimatizací, ale i jejich distributoři a prodejci. Klimatizace mají v dnešní moderní době celoroční využití. V létě si klimatizací můžeme vzduch ochladit, v zimě naopak přihřát. Lze tedy zjednodušeně říci, že klimatizace funguje v létě jako lednice a v zimě jako topení. Více v článku na O klimatizace je stále větší zájemBulletin Ekonomických staveb

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu