Problémy s vlhkým zdivem diagnostikujte včas!

Napsal dne 02. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

 

Příčin, proč dochází k vlhnutí zdiva, může být celá řada. Základem však je přijít na to, co tento problém způsobuje a  jak ho odstranit, nikoliv jak dům vysušit.

 

Nejprve zjistěte důvod vlhnutí zdiva, teprve poté hledejte vhodné sanační řešení

 

Majitel každého zděného domu se dříve nebo později může potýkat s problémem vlhnutí zdiva. V případě, že k němu již došlo, je  zapotřebí pečlivě diagnostikovat příčiny vlhnutí zdiva a teprve poté vybrat nejvhodnější sanační opatření.  Díky nežádoucí vlhkosti se ve vašem domě mohou začít objevovat zdraví škodlivé plísně, může docházet ke snížení pevnosti dřevěných konstrukcí nebo snížení tepelně izolačních vlastností stěn.

 

Průzkum odhalí příčiny vlhnutí vašeho domu

 

Aby bylo možné navrhnout správnou technologii sanace vlhkého zdiva, je zapotřebí provést rozsáhlý průzkum a zjistit příčiny vzniklých poruch.  Nejprve je zapotřebí udělat průzkum umístění domu do terénu, zda se nachází ve svažitém nebo rovinatém terénu, zda není v blízkosti vodních toků či nádrží, dále je nutné prověřit, zda neovlivňuje vlhkost v domě některý z okolních objektů či zda se neprovádějí zemní práce v okolí vašeho domu. Kromě této činnosti se musí pracovníci provádějící průzkum zaměřit i na oblast zjišťování bezprostředního stavu okolí zděného rodinného domu, tedy zda má dům okapové chodníčky, v jakém jsou stavu, musí prozkoumat i zatravněné plochy zahrady, způsob, jakým je odváděna voda ze střechy, či jakým způsobem jsou tyto odvodňovací systémy udržovány. Všechny tyto skutečnosti totiž mohou velmi výrazně ovlivnit výsledky průzkumu a navrhovaných řešení. Kromě zdrojů vlhkosti zvenčí mohou ovlivňovat vlhkost zdiva i zdroje vnitřní, jako je teplota a vlhkost v místnostech či způsob větrání a vytápění domu. Více informací o  jednotlivých sanačních metodách vlhkého zdiva – podřezání  zdiva, chemické injektáži, vrážení plechůhydroizolaci ploch a dalších, naleznete na webových stránkách věnovaných tomuto tématu.

Nevíte-li si s tímto problémem rady, neváhejte kontaktovat firmu, která se tímto problémem dlouhodobě zabývá a která má se sanací vlhkého zdiva dostatek zkušeností. 

Prohlédněte si naše ekonomické stavby.

Novinky
Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku na Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

Pořizujete si nové bydlení?

30. 11. 2012

Stavíte, kupujete nebo pronajímáte nemovitost? Poradíme vám, jak nenaletět a jak následně své vlastní bydlení zařídit! Více v článku na Pořizujete si nové bydlení?

O klimatizace je stále větší zájem

06. 11. 2012

Rostoucí zájem o klimatizace potvrzují nejen výrobci klimatizací, ale i jejich distributoři a prodejci. Klimatizace mají v dnešní moderní době celoroční využití. V létě si klimatizací můžeme vzduch ochladit, v zimě naopak přihřát. Lze tedy zjednodušeně říci, že klimatizace funguje v létě jako lednice a v zimě jako topení. Více v článku na O klimatizace je stále větší zájemBulletin Ekonomických staveb

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu