Strojní betony, anhydritové podlahy

Napsal dne 15. 05. 2012 uživatel lubos.skala

Současné technologie v oblasti betonových a anhydritových směsí nabízí velkou škálu využití a typových variant.yto stěrkové hmoty zatěžují stavebníka dodatečnými vícenáklady v řádech tisíců i desetitisíců korun. Ceny teěchto technologií jsou téměř totožné s běžnými betonovými mazaninami.Strojní betony a anhydritové podlahy mají své výhody a pochopitelně i své nevýhody

 

Současné technologie v oblasti betonových a anhydritových směsí nabízí velkou škálu využití a typových variant.

Aktuální nabídka trhu v této oblasti poskytuje široký výběr dodavatelských firem.

Bohužel stále, hlavně mezi stavebníky,provádějící stavbu svépomocí, přetrvává názor, že tyto technologické prvky stavby jsou finančně nákladné.

Nabídka trhu však tyto technologie stlačila na ceny běžných betonových mazanin. Ve finále se potřeba ušetřit na těchto pracech vede k značným budoucím vícenákladům v postupech prací. Situace je ale jiná.

Ceny teěchto technologií jsou téměř totožné s běžnými betonovými mazaninami.

V případě, že stavebník provádí běžné hlazené mazaniny, před pokládkou plovoucích podlah, dlažeb. lina atd. je vždy nutné provést samonivelační stěrku na vyrovnání povrchu. Tyto stěrkové hmoty zatěžují stavebníka dodatečnými vícenáklady v řádech tisíců i desetitisíců korun. Něhledě na čas, o který se prodlužuje stavba z důvodu vyschnutí stěrek a příp. aplikací většího množství vrstev stěrkové hmoty. Jedna vrstva dokáže vyrovnat povrch v řádech milimetrů.

Zdánlivě ušetřené peníze převýší vícenáklady za přerovnání povrchu a prodlouží další postupy prací.

V dnešní době je téměř pravidlem, že provaděcí firma si převezme váš RD k realizaci, položí si kročejové izolace, podlahové izolace, dilatační pásky a provede betonáž. Není vyjímkou, že tento proces trvá jeden až dva dny.

Strojní betony a anhydritové podlahy mají své výhody a pochopitelně i své nevýhody. Je tak nutné zvážit použití dané technologie ( zátěž, rychlost vysychání, podlahové topení, venkovní provoz atd).

Obracejte se na odborníky z vašimi dotazy. 

 

Spořit výdaje za energii dokáže ekonomická stavba.

Novinky
Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku na Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

Pořizujete si nové bydlení?

30. 11. 2012

Stavíte, kupujete nebo pronajímáte nemovitost? Poradíme vám, jak nenaletět a jak následně své vlastní bydlení zařídit! Více v článku na Pořizujete si nové bydlení?

O klimatizace je stále větší zájem

06. 11. 2012

Rostoucí zájem o klimatizace potvrzují nejen výrobci klimatizací, ale i jejich distributoři a prodejci. Klimatizace mají v dnešní moderní době celoroční využití. V létě si klimatizací můžeme vzduch ochladit, v zimě naopak přihřát. Lze tedy zjednodušeně říci, že klimatizace funguje v létě jako lednice a v zimě jako topení. Více v článku na O klimatizace je stále větší zájemBulletin Ekonomických staveb

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu