Typy zdících materiálů

Napsal dne 00. 00. 0000

Materiál vybraný pro stavbu zděného domu zcela zásadně ovlivňuje nejen statické vlastnosti budoucí stavby, ale určuje i klimatickou pohodu, životnost a nakonec i hodnotu celého domu. Zdivo navíc není možné během užívání stavby vyměnit, proto je nutné použitý typ velmi pečlivě vybrat, zejména podle následujících kritérií.

Kritéria pro výběr vhodného zdícího materiálu:

  1. tepelně-izolační vlastnosti
  2. nosnost konstrukce ze zvoleného materiálu
  3. životnost materiálu
  4. způsob a rychlost realizace stavby z vybraného materiálu
  5. schopnost akumulace tepla
  6. zvukově-izolační vlastnosti
  7. možnost následných úprav
  8. pořizovací náklady

Za zcela zásadní vlastnost zdícího materiálu je dnes chápána tepelně-izolační schopnos t. Nabízené materiály tedy můžeme v zásadě rozdělit na ty bez tepelně-izolačních vlastností (plné pálené cihly, vápenopískové cihly, betonové tvárnice, nepálené cihly a kámen) a ty s dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi (dřevo, děrované cihlové bloky, pórobeton a „zelené“ materiály jako pemza a sláma).

Toto rozdělení by mohlo svádět k tomu, že materiály bez tepelně-izolační funkce jsou prakticky nepoužitelné, ovšem díky široké nabídce sofistikovaných zateplovacích systémů není problém jakýkoliv z výše uvedených materiálů dokonale izolovat a dosáhnout tak srovnatelných nebo dokonce lepších hodnot, než dosahují stavby při použití tepelně-izolujících materiálů.

Mladá rodina má možnost získání domu od ekonomických staveb.

Novinky
Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku na Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

Pořizujete si nové bydlení?

30. 11. 2012

Stavíte, kupujete nebo pronajímáte nemovitost? Poradíme vám, jak nenaletět a jak následně své vlastní bydlení zařídit! Více v článku na Pořizujete si nové bydlení?

O klimatizace je stále větší zájem

06. 11. 2012

Rostoucí zájem o klimatizace potvrzují nejen výrobci klimatizací, ale i jejich distributoři a prodejci. Klimatizace mají v dnešní moderní době celoroční využití. V létě si klimatizací můžeme vzduch ochladit, v zimě naopak přihřát. Lze tedy zjednodušeně říci, že klimatizace funguje v létě jako lednice a v zimě jako topení. Více v článku na O klimatizace je stále větší zájemBulletin Ekonomických staveb

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu