Výhody zděných staveb

Napsal dne 25. 10. 2009

Klasický a osvědčený způsob stavby
V ČR jde o klasický způsob výstavby, s touto technologií má alespoň minimální zkušenost téměř každý dospělý obyvatel. To má původ zejména ve velké tradici stavby svépomocí. Tato technologie není příliš náročná na techniku, a proto není problém zajistit dostatek kvalitní pracovní síly. Možnost svépomocné výstavby umožňuje snížit náklady na stavbu.

Přesnost a rychlost stavby
Stavební systémy dodávané na náš trh zajišťují rychlou a velmi přesnou stavbu. Systémy vybavené spojením pero – drážka usnadňují výstavbu, snižují spotřebu maltovin a také nároky na kvalifikovanou pracovní sílu.

Pevnost a bezpečí
Cihly pálené při vysokých teplotách zaručují mnohaletou životnost. Důkazem jsou stavby, které přetrvaly staletí. Objemová stálost a neměnné tepelně-technické parametry zaručují neměnnou funkčnost stavby.

Vysoká tepelná akumulace
Zděné stavby jsou charakteristické vynikající tepelnou akumulací, díky čemuž vytváří prostředí pro pohodlný život. V zimě udržují uvnitř místností teplo, v létě naopak poskytují příjemný chládek. Ve spojení s kvalitní izolací dochází k výraznému snížení nákladů na vytápění.

Velmi dobrá zvuková izolace
Na rozdíl od jiných typů staveb poskytují zděné domy vysokou ochranu před prostupem zvuku stěnami. To je důležité nejen u patrových domů, kde se eliminují zvuky přenášené podlahou vyššího patra, ale i u jednopatrových domů, kde dochází k utlumení zvuků z jednotlivých místností. A samozřejmě je to nesmírně důležité, pokud dům stojí v nepříliš tiché části obce, např. v blízkosti hlavní silnice.

Nižší citlivost na vodu
Zděný dům je méně citlivý na vodu, než například dřevostavba. Pokud se v případě dřevostavby dostane voda až na dřevěné nosné díly, může poměrně rychle snížit stabilitu domu. Oproti tomu si zděné stavby po vysušení zachovávají téměř stejné vlastnosti jako před zvlhnutím nebo namočením, samozřejmě pokud dojde k rychlému vysušení. Tuto zkušenost potvrzuje množství domů, které byly zatopeny při záplavách a v současné době jsou opět obyvatelné.

Možnost použití přírodní materiálu
Pokud pro stavbu využijete keramické materiály, máte jistotu, že jde materiál z přírodních zdrojů, vyrobený ekologickým způsobem vypálením při vysoké teplotě. Použité keramické materiály je navíc možné jednoduše a neškodně recyklovat.

Difúze vodních par
Prostupnost stavebních materiálů zabezpečuje zdraví prospěšné životní prostředí, ve kterém nedochází k akumulaci vodních par a následnému vzniku plísní. Struktura pálených cihel umožňuje odvést přebytečnou vlhkost ven z domu nebo naopak v případě příliš suchého vzduchu v místnosti ji přivést zase zpět. To oceníte zejména u novostavby, kdy je třeba odstranit vlhkost absorbovanou při stavbě domu.

Ochrana před požárem
Zdící stavební materiály jsou nehořlavé, a tak zaručují domu dobrou ochranu v případě požáru. Ohnivzdornost lze navíc zvýšit použitím speciálních protipožárních malt a omítek.

Jak se žije v rodinném domu od ekonomických staveb?

Novinky
Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku na Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

Pořizujete si nové bydlení?

30. 11. 2012

Stavíte, kupujete nebo pronajímáte nemovitost? Poradíme vám, jak nenaletět a jak následně své vlastní bydlení zařídit! Více v článku na Pořizujete si nové bydlení?

O klimatizace je stále větší zájem

06. 11. 2012

Rostoucí zájem o klimatizace potvrzují nejen výrobci klimatizací, ale i jejich distributoři a prodejci. Klimatizace mají v dnešní moderní době celoroční využití. V létě si klimatizací můžeme vzduch ochladit, v zimě naopak přihřát. Lze tedy zjednodušeně říci, že klimatizace funguje v létě jako lednice a v zimě jako topení. Více v článku na O klimatizace je stále větší zájemBulletin Ekonomických staveb

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu