Vytápění zděných domů

Napsal dne 18. 08. 2011 uživatel veronika.fundova

 

Pokud jste se rozhodli postavit zděný rodinný dům, promyslete mimo jiné i to, jakým způsobem budete dům vytápět. Budete-li stavět svépomocí, je vše na vás. Necháte-li si dům postavit, starosti přejdou na vybranou stavební firmu.

O vytápění domu musíte přemýšlet už ve fázi projektování domu

Zděné rodinné domy jsou již po dlouhá staletí nejčastěji voleným typem rodinného domu.  Je to nejen díky tomu, že zděný rodinný dům působí stabilněji a bezpečněji, ale že zděný dům si můžete postavit vlastními silami. V obou případech, tedy při stavbě domu svépomocí nebo v případě, že si najmete stavební firmu, která vám postaví rodinný dům na klíč, bude zapotřebí naplánovat, již ve fázi projektování, způsob, jakým bude zděný rodinný dům vytápěn.

Co všechno je zapotřebí zvážit při plánování vytápění rodinného domu?

U rodinných domů se většinou používá ústřední vytápění, ať už v podobě radiátorů, instalace podlahového nebo stěnového vytápění. Při volbě tohoto typu vytápění ušetříte nejen nemalý prostor, ale také značné finanční prostředky oproti lokálním druhům vytápění, jako jsou kachlová kamna, či plynové a elektrické přímotopy. Kromě vytápěcího systému se musíte rozhodnout také o tom, jaký zdroj energie budete pro vytápění používat. Zvažujte tedy nejen vstupní pořizovací náklady na vytápěcí zařízení, ale také jeho náklady na provoz, snadnost či složitost získat zdroj energie pro vytápění v dané lokalitě, možnost regulace tepla, pracnost obsluhy daného vytápěcího zařízení a v neposlední řadě i ekologičnost vytápění.

Čím vším se nechá topit?

V dnešní moderní době se nechá vytápět dům téměř čímkoliv – elektřinou, plynem,  dřevem, uhlím, koksem, briketami, propan-butanem, peletkami nebo LTO. Kotlů, které lze pořídit k vytápění rodinného domu, je nepřeberné množství, proto se snažte vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje:  kotel na tuhá paliva, kotel na zemní plyn, kotel na propan-butan či kotel na dřevěné peletky. 

 

Přistavit několik pokojů bez omezení bydlení dokážou ekonomické stavby.

Novinky
Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

31. 12. 2012

Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně! Více v článku na Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!

Pořizujete si nové bydlení?

30. 11. 2012

Stavíte, kupujete nebo pronajímáte nemovitost? Poradíme vám, jak nenaletět a jak následně své vlastní bydlení zařídit! Více v článku na Pořizujete si nové bydlení?

O klimatizace je stále větší zájem

06. 11. 2012

Rostoucí zájem o klimatizace potvrzují nejen výrobci klimatizací, ale i jejich distributoři a prodejci. Klimatizace mají v dnešní moderní době celoroční využití. V létě si klimatizací můžeme vzduch ochladit, v zimě naopak přihřát. Lze tedy zjednodušeně říci, že klimatizace funguje v létě jako lednice a v zimě jako topení. Více v článku na O klimatizace je stále větší zájemBulletin Ekonomických staveb

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu